4 דרכים להדברת פשפשים ובמיוחד פשפש המיטה

בבניינים רבים ובמיוחד בבניינים ישנים, צצים לא אחת לפתע פשפשים באחת הדירות. הדבר יכול לקרות אם אחד הדיירים רכש רהיט ישן או לקח רהיט שנזרק בצדי הרחוב והוא החליט לשפץ אותו ולבצע בו רסטורציה. הבעיה היא שבמקרים רבים הוא לא שם לב שיש ברהיטים הללו פשפשים או שהוא לא מבין מהם העיגולים השחורים הקטנים שנראים במקומות רבים על פני הרהיט ולכן מתעלם מהם.

כשמדובר ברהיט שמלא בפשפשים עדיף לא לקחת אותו, או לחלופין לבצע הדברת פשפשים מקומית ורק לאחר מכן לשפץ אותו.

פשפשים בדירות רבות בבניין

אם השכן, אינו שם לב לקיומם של הפשפשים, הוא יוצר מצב שהם מתרבים וגם עוברים לדירות הסמוכות וכך תוך פרק זמן קצר הפשפשים הללו קיימים בכמה דירות ולכן נדרש טיפול רוחבי כדי לטפל בתופעה המטרידה.

לאור העובדה שהפשפשים כבר עברו לכמה דירות, חשוב לבצע הדברת פשפשים במקביל בכל הדירות כיוון שאם הדבר לא יתבצע יחד בדרך זו, הבעיה לא תיפתר ופשפשים ימשיכו לנוע מהדירה שבה לא בוצע הריסוס לדירות הסמוכות.

להזמנת הדברת פשפש המיטה חייגו – 077-8042177 או השאירו פרטים עכשיו:

הפעולות שמבצעים הפשפשים

הפשפשים ניזונים מדם ולכן הם מוצצים דם מדיירי הבית במהלך השינה וגורמים לאדמומיות קלה ולגירוד קל שחולפים תוך כמה ימים. קיימים אנשים שהם אלרגיים לקרדיט אבק הבית, פירות, עצים ועוד ולכן הפעולה של הפשפשים משפיעה עליהם מאד והם נזקקים לטיפול רפואי.

גילוי של פשפש המיטה

פשפש המיטה הוא פשפש שמפתח הסתגלות במקומות האהובים עליו כמו בתוך השקעים במזרנים, בחלק הנמוך בהיקף שלהם, במקומות נמוכים ומוסתרים בריהוט כמו בכורסאות ובספות, בין הסיבים של השטיחים ובין הקפלים של הווילונות.

אדם נורמטיבי לא יודע לזהות מזיקים, אך אם הוא רואה גרגרים קטנים על המיטה, או כתמי דם על הסדין, הוא מבין שיש כאן בעיה מסוימת. לכן הוא מצלם את הכדורים השחורים הללו שהם בגודל של אפונה ושולח למדביר מקצועי, כדי להבין במה מדובר. המדביר המקצועי מזהה מהר מאד שמדובר בצואה של פשפש המיטה ובכתמי דם של בני הבית הנובעים מהעובדה שהפשפש עקץ אותם בשנתם ומצץ את דמם כיוון שזהו האוכל העיקרי שלהם.

כדי לטפל בבעיה באופן ממוקד, יש לבצע כמה פעולות בבית ורק לאחר מכן יגיע המדביר המיומן לצורך ריסוס. לאור המקצועיות הרבה של המדביר, הוא מעביר הנחיות מסודרות ומפורטות ויש לבצע את כולן בזו אחר זו כדי למגר את התופעה הלא נעימה של הפשפשים.

התפתחותם של פשפשי המיטה

הנקבות של פשפשי המיטה מסוגלות להטיל בכל הטלה כשלוש מאות ביצים. מכל אחת מהביצים גדלה נימפה ההופכת לאחר כשישה שבועות לטפיל בוגר.

הכמות הזו של הפשפשים מתחבאים במקומות רבים בבית ולכן יש לבצע עבודה מעמיקה כדי לגלות את כולם.

הנחיות לטיפול בהכחדת פשפש המיטה

הדברת פשפש המיטה מתחילה בפעולות ניקיון שונות בבית:

  • הסרת כל המצעים שהיו על כל המזרנים בבית וכיבוס במכונת כביסה בחום של שישים מעלות כדי להמית הן פשפשים והן ביצים שעברו מהמזרנים למצעים. בתום הכביסה רצוי לייבש את המצעים במייבש כביסה שגם ממנו נפלט חום גבוה מאד.
  • ניקוי יסודי של המזרנים באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים.
  • ניקוי מאסיבי של כל הרהיטים תוך הקפדה על ניקיון של השקעים הן בספות והן בכורסאות כיוון שזהו מקום המחבוא של הפשפשים.
  • כיבוס של הווילונות כדי להסיר פשפשים שנשארו תלויים בין הקפלים.
  • קרצוף של השטיחים באמצעות ספריי המיועד לכך, יש לשים לב לכל הפשפשים שנצמדים לסיבים הארוכים בכל אחד מהשטיחים.
  • שאיבה של שאריות של פשפש המיטה, צואה והביצים שלו מכל המקומות הללו, הווילונות, השטיחים, המזרנים והריהוט. שואבי האבק העכשוויים מסוגלים לינוק באופן מאסיבי את כולם לאור כוח היניקה העצום שלהם.
  • לעיתים יש פשפשים שמתמקמים בתוך הסדקים בקירות. לכן יש לנקות היטב שטח זה וגם לשאוב ממנו שאריות של ביצים ושל פשפש המיטה.
  • בדיקה לגבי הימצאותם של פשפשי מיטה במקומות נוספים כמו ארונות, שידות, ארגזי אחסון למצעים ועוד.
  • שמיכות וכריות גדולות שאי אפשר לכבס בחום גבוה במכונת כביסה ולכן מקפלים אותם, מניחים בתוך שקית ניילון עבה ומקפיאים את השקית במקפיא של המקרר. יש לוודא שהקור הוא לפחות מינוס שבע עשרה מעלות שאמור לקטול את כל הפשפשים שהצטברו עליהם.

לאחר ביצוע כל הפעולות הללו, מודיעים למדביר המנוסה שכל הפעולות הושלמו ולכן הוא יכול להגיע לבצע את הדברת פשפש המיטה בדרך של ריסוס באמצעים כימיים.

הדברת פשפשים בדרך כימית

המדביר מתאם הגעה בשעה שבני הבית אינם בבית ובמיוחד לא ילדים קטנים, תינוקות וחיות מחמד. הוא מרסס את הרעל לאורכם של כל הקירות כך שכל פשפש שיגיע למקום ימות במקום, כיוון שההשפעה של הריסוס היא מאד חזקה.

החשש הוא שילדים קטנים עלולים לאכול מאכל שנפל להם על הרצפה שיש בה שאריות של חומר הריסוס, כך גם תינוקות הזוחלים על הרצפה על הצעצועים שלהם ובעלי חיים המלקקים את פרוותם. לכן הם יוכלו לשהות בבית רק לאחר שטיפת האריחים כדי למנוע אסון.

המדביר יעביר את הנהלים לגבי ניקיון הבית, כמה זמן להמתין עד השטיפה של המרצפות וזאת כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית.

קיימת סבירות גבוהה שבתקופה הראשונה לאחר הדברת פשפש המיטה, יימצאו ברחבי הבית פשפשי מיטה מתים ויש לשאוב אותם באמצעות שואב אבק.

הדברת פשפשים מאסיבית בבית

כאשר מבצעים הדברת פשפשים בבית, הפעולה היא מאד אפקטיבית והדיירים נאנחים באנחת רווחה על כך שהם התפטרו מהצרה הצרורה.  

לאחר מכן חשוב להיות ערניים, כדי למנוע תופעה שבה פשפשי המיטה חוזרים. הסיבה העיקרית להגעה מחודשת שלהם היא אם השכנים לא ביצעו בקפדנות את ההנחיות או לא ביצעו בכלל והעדיפו שלא לשכור את שירותיו של מדביר מנוסה, שיטפל בבעיה באופן רוחבי.

כתבות מומלצות:

צרו קשר