3 דרכים לזיהוי ולטיפול בפשפש המיטה

קיימים מקרים שבהם הלקוחות רואים במקומות שונים ברחבי הבית שאריות של צואה או עיגולים קטנים בצבע שחור. ברוב המקרים הלקוחות אינם מבינים במה מדובר והדרך הנוחה והנכונה ביותר היא לצלם זאת ולשלוח למדביר מקצועי כדי שיחווה את דעתו המקצועית בנושא זה.

 

להזמנת הדברת פשפשים חייגו – 077-8042177 או השאירו פרטים עכשיו:

מדביר המיומן שמכיר את כל נושא הדברת מזיקים והחרקים באופן רוחבי ומעמיק, מיידע את הלקוחות שמדובר בפשפש המיטה זיהוי וודאי המצריך טיפול ארוך.

אם אכן מדובר בפשפש המיטה, זהו טפיל שפעיל בעיקר בלילה, הוא ניזון מדם ועוקץ את דיירי הבית. ברוב המקרים מדובר בגירוד קל או באדמומיות קלה על פני העור והדבר חולף תוך כמה ימים. קיימים מקרים חריגים במיוחד לאנשים אלרגיים שעקיצות פשפש היא בעלת השפעה חמורה יותר.

יש לבצע עבודת הכנה מהותית בבית לפני ביצוע הריסוס בפועל. מדביר מקצועי יעביר ללקוח את כל ההנחיות המפורטות ורק לאחר שהוא יבצע את כולן, אפשר יהיה לרסס את הבית בחומר כימי שיקטול אותם.

זיהוי פשפש המיטה

קיימות שתי דרכים לבצע זיהוי פשפש מיטה, האחת היא על ידי צורת הצואה והדם שהפשפש משאיר במקומות שונים ועל ידי גילוי הטפילים השחורים עצמם. בעיקר אפשר לראות זאת על מזרנים כיוון ששם הדבר בולט מיד לעין.

פשפש המיטה זיהוי מתבצע על הריהוט כשרואים את החרקים הקטנים הנראים כמו גלילי אפונה כשהם מתחבאים בין השקעים של הספה במקומות חבויים על הכורסה, בין הקפלים של הווילונות או בין סיבי השטיח. במיוחד אם מדובר בשטיח בעל סיבים ארוכים כמו שאגי, קל לבצע פשפש המיטה זיהוי ולראות אותו,על פי צבעו וצורתו כשהוא מתחבא בין הסיבים הרבים.

פשפשי המיטה אוהבים מאד להימצא בארגזי הכביסה המלוכלכת ולכן יש לשים לב כשמכניסים את הפריטים השונים למכונת הכביסה, אם נראים פשפשים וחשוב לכבס את הבגדים לעיתים קרובות כך שריחם לא יוביל להגעתם של פשפשי המיטה הביתה.

סדר הטיפול בנושאים שונים בבית עקב גילוי פשפש המיטה

הפעולה הראשונה שמבצעים עבור טיפול בפשפש המיטה, היא ניקוי של כל הרהיטים בבית, המזרנים, השטיחים והווילונות. מבצעים זאת תוך שימוש בחומרי ניקוי ייעודיים ובאופן מאסיבי כדי לנקות היטב כל נקודה ונקודה בכל שטחו של הפריט הספציפי. בתום ניקיון זה מפעילים את שואב האבק שהוא בעל תפוקה גבוהה ויכולת יניקה מאסיבית ובאמצעותו שואבים את כל השטח העליון והפנימי של החפצים הללו בבית. פשפש המיטה, הביצים שלו והשאריות שלהם נמצאים תמיד חבויים במקומות נסתרים ולכן יש צורך בתשומת לב רבה כדי לא לפספס אף פשפש, ביצה או שארית וזאת כדי שהם לא יתרבו שוב.

במסגרת פשפש המיטה טיפול, אוספים את כל המצעים, שמיכות, כלי מיטה וכריות. יש לכבס את כולם בחום גבוה של שישים מעלות, כדי לקטול את החרקים אם הם נותרו בתוך הפריטים הללו. בתום פעולת הכביסה מעבירים למייבש הכביסה שגם הוא פועל בחום גבוה את כל המצעים, כדי שאם נותרו  חרקים הם יכחדו לחלוטין.

יש שמיכות וכריות שאי אפשר לכבס במכונת הכביסה עקב גודלן. הפתרון למצבים הללו הוא לקפל אותם כראוי, לאחסן אותם בתוך שקית ניילון ולאחר מכן להניח אותם בתוך המקפיא. יש לוודא שהקור הוא לפחות מינוס שבע עשרה מעלות וכך פעולת ההקפאה תהיה אפקטיבית ודבר זה יוביל לכך שפשפש המיטה טיפול יהיה מוצלח.

לא אחת מסתבר שחלק מהפשפשים וגם הביצים שלהם מתחבאים בסדקים שנוצרו בקיר ולכן יש לנקות עם חומרי ניקוי גם את המיקומים הללו ולאחר מכן לעשות של שניתן כדי לשאוב באמצעות שואב האבק את הפשפשים אם נותרו שם.

ריסוס נגד פשפשים על ידי מדביר מקצועי  בשיטה הכימית

בתום כל המהלכים הללו מגיע המדביר המיומן ומרסס בכל רחבי הבית חומר כימי מיוחד המסוגל לקטול הן את הפשפשים והן את הביצים, אם נותרו כאלו בנקודות מסוימות.

ריסוס נגד פשפשים בשיטה הטבעית

קיימות כמה המלצות לבצע גם טיפול טבעי נגד פשפשי מיטה:

  • הפעלת קיטור עוצמתי אשר מחמם את השטח ולכן מכחיד את פשפשי המיטה. בנוסף לכך יש לעבור לאחר מכן על פני כל הבית ולשאוב את האוויר באמצעות שואב אבק בעל יכולת יניקה גבוהה.
  • מריחת נוזל שמן עץ התה האוסטרלי במיקומים רבים בבית. הריח החריף ירחיק את פשפשי המיטה.
  • הנחת כמה קעריות קטנות עם מים בבית. הפשפשים יפלו פנימה ויטבעו.

התופעה הרוחבית של פשפש המיטה

קשה לדעת מהיכן הגיעו הביתה פשפשי המיטה , הם יכולים להגיע על גבי רהיט ישן שהוכנס הביתה או לחלופין מאחת הדירות של השכנים שהתופעה קיימת אצלם.

מסיבה זו, כאשר מגלים שיש פשפשים בבית ומבצעים את כל הטיפול המאסיבי להשמדתם, חשוב מאד לשוחח על כך עם השכנים כדי שבמקביל, גם הם יבצעו את כל הניקיון הגדול וגם יזמינו את המדביר שירסס את דירתם (קראו עוד על הדברה ירוקה).

אם השכנים אינם משתפים פעולה ואינם מבצעים זאת, הדבר עלול להיות בעייתי כיוון שפשפשי המיטה יעברו שוב ושוב מדירתם של השכנים וכך לא יהיה אפשר יהיה להיפטר מתופעה זו.

לכן חשוב להשקיע מאמץ בהסברה ובהבנה כדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

פשפשי מיטה במקומות ציבוריים

התופעה של פשפשי מיטה נפוצה במקומות ציבוריים כמו בתי חולים ובתי אבות  ואם הדבר קורה שם, אנשי התחזוקה מבצעים את כל הניקיון הנדרש וגם ריסוס מאסיבי.

מקום נוסף שבו רואים את פשפשי המיטה הוא בבתי מלון. לא אחת מגיעים אורחים לבתי מלון והם רואים על המזרן ובמקומות נוספים ברחבי החדר פשפשים. רוב בתי המלון מטפלים בכך ומבצעים את כל הנדרש אך אם זה קיים בחדר, יש לבקש לקבל חדר חלופי ולא להיות בו כיוון שהפשפשים יעלו מהר מאד על המזוודות ובדרך זו, הם יגיעו הביתה בתום החופשה.

אולי יעניין אותך:

צרו קשר