מיגור תופעת פשפשים בבית

גם אם אתם פריקים מושבעים של שוק הפשפשים ומוכנים לבלות שם ימים שלמים, אתם בוודאי לא רוצים את הפשפשים חלק מהבית שלכם. איך תזהו את הטפיל הזה, איך תפטרו ממנו ובעיקר איך תמנעו מלהביא אותו אתכם הביתה.

להזמנת הדברת פשפשים בבית חייגו – 077-8042177 או השאירו פרטים עכשיו:

מי הוא הפשפש

פשפש הוא חרק הניזון מדם של בני אדם. גודלו כחצי ס”מ, גופו פחוס וצבעו חום-שחור. הנפוץ ביותר הוא פשפש המיטה והוא נקרא כך מכיוון שהסביבה האהובה עליו היא המיטה, המזרן, כריות והפינות בבסיס המיטה. הפשפש מחכה במשך היום במקומות המסתור וכאשר הוא חש בגוף אדם בסביבה בעזרת חום הגוף, ריח הזיעה ועוד, הוא יוצא לחפש מזון. לאחר שמצץ את ארוחתו הוא חוזר למקום המסתור. קצב ההתרבות של הפשפשים הוא מהיר מאוד ובכל הטלה יש כ 300 ביצים.

איך יודעים על הימצאותם בבית

ישנם מספר סימנים מחשידים להימצאותם של פשפשים בבית. ראשית, עקיצות על גופם של בני הבית. ייתכן ורק חלק מבני הבית יחוו עקיצות כי הפשפשים נמצאים בחדרם אך הם יכולים להעביר את הפשפשים איתם בעזרת בגדים, שמיכות ומוצרי טקסטיל שעוברים מחדר לחדר. סימנים נוספים יימצאו על המיטה כמו סימני דם מהעקיצות ומציצת הדם, גללים קטנים ושחורים או ביצים קטנטנות.

מאיפה הם מגיעים

ישנם מקורות שונים להגעתם של הפשפשים למיטתכם. בתי מלון הם מקומות עתירי טקסטיל והפשפשים יכולים למצוא שם מקומות מסתור רבים לכן הם מקור הפצה נפוץ לפשפשים ואלה תופסים טרמפ על המזוודה, או מעיל שהנחתם על המיטה וכך מגיעים אתכם חזרה לביתכם. דרך הגעה נוספת של הפשפשים היא באמצעות רהיטים ישנים או חפצי יד שניה שאספנו לביתנו.

עד כמה מסוכנים הפשפשים

למען האמת למעט מטרד וגרד שעלול לעורר תגובה אלרגית, הפשפשים לא מסוכנים לבריאות. הם אינם נושאי מחלות וגם לא מעבירים כאלה. הגירוד הוא תגובה לרוק שהם מפרישים בזמן מציצת הדם, אך זהו באמת מטרד שראוי להיפטר ממנו ולא לחיות עם פשפשים בבית.

מה ההבדל בין פרעושים לפשפשים

זו היא שאלה נפוצה ביותר אבל מדובר בהבדלים משמעותיים ביותר. בניגוד לפשפשים שהבהרנו על מקורם ורמת המסוכנות שבהם, פרעושים (קראו עוד על הדברת פרעושים) מגיעים מחיות בעלות פרווה, לעתים חיות מחמד של הבית, הם מסוגלים להעביר מחלות מבעלי חיים לבני אדם והדברתם קשה מכיוון שיש לטפל גם בבעל החיים ולשמור עליו מהדבקה חוזרת בפרעושים.

איך נפטרים מפשפשים

אם גילינו שאנו סובלים מצרת פשפשים בבית יש ליצור קשר עם מדביר או עם חברת הדברה מקצועית, מוסמכת ומומחית בתחומה. המדביר ינחה בפעולות שיש לעשות טרם ההדברה כמו כביסת כל הטקסטיל באזור החשוד בפשפשים וההדברה תתבצע בכמה שלבים. שאיבת כל האזור בעזרת שואב אבק עוצמתי, ניקוי האזור בעזרת קיטור אדים וריסוס חומרי הדברה מתאימים. לעתים תידרש חזרה על פעולות השאיבה והניקוי כדי להיפטר ולמגר ולבצע הדברת פשפשים לחלוטין.

אולי יעניין אותך:

צרו קשר