2 סיבות להדברת נמלי אש ומזיקים נוספים

נמלי אש הן מסוג הנמלים המהוות סכנה לציבור ולכן חשוב להכחיד אותן במהירות לפני שהכמות שלהן תגדל באופן משמעותי ותיצור בעייתיות רבה באזור תל אביב.

להזמנת הדברת נמלי אש חייגו – 077-8042177 או השאירו פרטים עכשיו:

הנמלים הללו מסוכנות בכל מקום אך כשמדובר בסביבת מגורים שיש בה באופן טבעי אוכלוסייה רבה הכוללת ילדים ותינוקות רבים חשוב להכחיד את הבעיה המהותית מוקדם ככל האפשר.

הדברת נמלי האש ברחבי ישראל

נמלי האש הגיעו לישראל רק לפני כמה שנים אך ממועד הגעתן לישראל, ישראלים רבים כבר מזהים אותן ומודעים להשלכות של קיומה בסביבת המגורים ולכן תוך פרק זמן קצר הם מזמינים את שירותי הדברת מזיקים בתל אביב, כדי שירססו את שביל הנמלים ואת קינים שלהם מוקדם ככל האפשר.

מדבירים מקצועיים בלבד בתחום נמלי האש

מדבירים מקצועיים בעלי רישיון לעסוק בכך, קיבלו הסמכה לעסוק בתחום ההדברה, כיוון שהם למדו בקורס ייעודי במהלך תקופה מסוימת, כדי להבין באופן מעמיק את הרכבם של החומרים הכימיים המיועדים לכל סוג של מזיקים, טפילים, חיידקים או מכרסמים.

בכל פעם שמגיע לישראל מזיק חדש, המדבירים עוברים השתלמויות רלוונטיות ומקבלים מידע רוחבי כיצד לפעול בכל סיטואציה, באילו חומרים להשתמש כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית. בדרך זו הם קיבלו הכוונה לגבי הדברת נמלי אש לאור העובדה שמדובר במזיק מיוחד ביותר.

המדבירים מבצעים שירותי הדברה מסוג זה בתשומת לב מרבית ותוך הגנה מקסימלית על גופם כדי שנמלי האש לא יעקצו אותם במהלך הפעולה הנחוצה.

מהן נמלי אש

נמלי האש הגיעו לישראל כפי הנראה עם אחד המטענים שכלל סחורה והגיע לישראל דרך ההובלה האווירית או הימית. נמלי האש הראשונות נראו באחד הקיבוצים בצפון ישראל, אך מהר מאד הן התרבו ואפשר לראות אותן כבר במקומות רבים ברחבי הארץ. הן קיימות באזורי טבע אך לא אחת הן מגיעות גם לערים, לקיבוצים ולמושבים.

אם רואים בבית נמלי אש, מבצעים פעולה ראשונה והיא של הרחקת כל הריהוט מהקירות. בדרך זו הן נותרות בסמוך לקירות ולא עולות על הריהוט וכך יש פחות סיכוי לעקיצות. במקביל לכך, מבצעים את הפעולות הטבעיות להשמדה שלהן ומזמינים מדביר מקצועי.

נמלי אש הורסות עץ פרי
נמלי אש הורסות עץ פרי

עקיצה של נמלת אש

נמלת אש היא קטנטנה בצבע אדום או כתום, וגודלה הוא של כמה מילימטרים בלבד. עם לא יהיה נעים בכלל לקבל עקיצת נמלת אש היא מסוגלת לעקוץ עקיצות כואבות ביותר שמובילות לכוויות בגוף הדומות לתוצאה של פריט חם הנוגע בעור ומכאן שמן נמלי האש. במקרים רבים הכוויה היא בדרגה חמורה ולכן היא מצריכה טיפול רפואי כמו משחה רפואית נגד כוויות וחבישה של המקום. הכוויה חולפת תוך כמה ימים אצל רוב הנעקצים, אך יש גם אנשים אלרגיים שההשלכות של הכוויה הן חמורות הרבה יותר ולכן הם זקוקים גם לאבחנה של רופא ולטיפול תרופתי.

לאור הפגיעה של נמלת האש הן בבני אדם והן בבעלי חיים ובחיות מחמד, קיימת מגמה רוחבית לבצע הדברת נמלי אש מיד שכרואים את הנמלים הראשונות, שמתרכזות בדרך כלל בסמוך למקורות מים כמו ליד נחל הירקון, בסמוך למזרקות, בריכות שחייה הקיימות ברחי העיר וליד צנרת מים שמטפטפים ממנה מים באופן קבוע .

לחצו כאן להזמנת שירות של הדברת פרעושים

טיפול טבעי נגד נמלי האש

בשלב הראשון מבצעים פעילויות טבעיות שונות שירחיקו או יכחידו את נמלי האש מהבתים.

  • אם מדובר בבית פרטי, מפסיקים להשקות את הגינה לאורך כמה ימים. הנמלים הללו זקוקות למים ואוהבות לחות, כיוון שאין מים במשך כמה ימים, הן מגיעות למסקנה שבמקום זה אין א. המים הנחוצים להן ולכן הן פונות לאזור אחר.
  • מניחים במקומות יבשים ברחבי הבית מקלות ועליהן מורחים מאכל דביק כמו חמאת בוטנים או לחלופין חומר שהוא ג'ל. נמלי האש מתקרבות למקלות הללו ומעוניינות לקחת מהאוכל אך הן נדבקות למקל ואינן מסוגלות לזוז וכך נותר לאחר מכן רק לזרוק את המקלות לזבל.
  • אם נותרות נמלים על המדרכה או בתוך בית מומלץ לא לגעת בהן אפילו שהן נראות מתות, אלא לשאוב את כולן באמצעות שואב אבק שיונק את כולן.

הדברה באמצעות רעל

המדביר המקצועי יודע באילו חומרים להשתמש כדי לבצע חיסול של כל נמלים האש כדי לפתור את הבעיה באופן מוחלט ולכן במסגרת הדברת מזיקים בתל אביב הוא פועל להנחת רעל ייעודי נגד הנמלים הללו על כל הפאנלים לאורכם של כל הקירות בבית.

הדברה זו מסוכנת לנשים במהלך ההיריון שלהן, תינוקות, ילדים קטנים ובעלי חיים. ולכן הם מורחקים מהמקוםלפחות לשעתיים וזאת בהתאם להנחיות המדויקות והמוקפדות של הדברת מזיקים בתל אביב. לגבי המשך השהייה בבית כשהחומר קיים בו, יש לפעול על פי הנהלים ולשטוף את הרצפה במועד שיאשר זאת המדביר המיומן.

בחצר ובגינה מניחים רעל המאושר לשימוש במקרים הללו על ידי משרד הבריאות, גרגרי גרנולר RPC  בריכוז של שמונים אחוז המעורבבים עם גרגרי בזלת בריכוז של עשרים אחוז.על פי דפוס ההתנהגות של נמלי האש, כשהנמלים רואות פריט מזון חדש הן מביאות אותו לטעימה ראשונה על ידי המלכה. כך הראשונה שטועמת מהמאכל החדש היא המלכה ולאחר שהיא אוכלת את הפיתיון ומתה, גם כל שאר הנמלים אוכלים זאת וכך כל האוכלוסייה שהייתה בקן מתה. זוהי פעולה רוחבית שמקיפה את כולן.

אף על פי שבוצעה פעולה מאסיבית, חשוב לבצע פעולה זהה של פיזור הגרגירים הללו במינון זהה לאחר כמה ימים וזאת כדי לחסל נמלי אש בודדות אם נותרו במקום וזאת כדי שהן לא יתרבו שוב ויחזרו להטריד את בני המשפחה הן בתוך הבית והן בגינה.

בנושא נמלי האש חשוב להיות מאד ערניים ולדאוג לבצע את הפתרונות הטבעיים או הרעילים תוך פרק זמן קצר, כדי להגן על תושבי הסביבה אם מדובר ביישוב עירוני ועל המבקרים והאורחים אם מדובר בשמורת טבע.


קראו עוד על הדברה ירוקה

אולי יעניין אותך:

צרו קשר