3 דרכים מתוחכמות לביצוע הדברת נמלי אש

אף על פי שהן קטנות מאוד, הן גם אכזריות מאוד. הן שתלטניות, מחוללות נזק רב ואפילו מסוכנות עד כדי כך,  שהן הוכרזו בין מאה הפולשים הבעייתיים ביותר בעולם של האיגוד הבין-לאומי לשימור הטבע.מי הן נמלי האש ואיך מתמודדים מולן.

להזמנת הדברת נמלי אש חייגו – 077-8042177 או השאירו פרטים עכשיו:

מי היא נמלת האש

נמלת האש היא ממשפחת החרקים, אחד מסוגי הנמלים העוקצות. ישנה נמלת האש הגדולה שצבעה אדום-שחור וגודלה כ-4 מ”מ וישנה נמלת האש הקטנה צבעה אדום-כתום, גודלה כ-1.5 מ”מ. הנמלים עוקצות כל ידי נעיצת שיניה של הנמלה בבשר ועקיצה בערת העוקץ שנמצא בבטנה. לרוב הנמלים עוקצות את הקורבן בקבוצה, כשכל נמלה עוקצת מספר פעמים (עוד על הדברת מזיקים).

איך היא הגיעה לישראל

מקורה של נמלת האש הוא בדרום אמריקה והיא נפוצה בעולם, בשל הסחר בעצים שבהם נמצאים קינים של הנמלים. גם לישראל הגיעה נמלת האש בדרך זאת, כבר בשנת 1997, במשלוח ימי לקיבוץ בצפון. לאחר כמה שנים שבהם התבססה והתפזרה, התגלתה בוקר אחד בבריכה בקיבוץ לאחר שילדי הקיבוץ התחילו לצרוח ויצאו עקוצים מהבריכה. מאז שנת 2005 שבה היא התגלתה לראשונה בארץ, היא כבר מוכרת כמעט בכל ישוב בארץ, נעשו עליה כתבות והוקמו ועדות ממשלתיות לטיפול בבעיה. נמלת האש מופצת גם בעזרת עציצים ושתילים הנמכרים במשתלות.

כמה מסוכנת היא יכולה להיות

נמלת האש הקטנה מכילה בגופה הקטנטן ארס והרס. עבור בני האדם העקיצה שלה תראה כמו כוויה, תגרום לכאבים קשים שימשכו כמה ימים והאלרגיים יחוו תופעות קשות אפילו יותר. עבור החיות נמלת האש מסוכנת אפילו יותר. עקיצת נמלת האש עלולה לגרום לעיוורון לחיות הבית והמשק ואפילו למוות. הן תוקפות בעדרים חיות קטנות וטורפות אותן, את הנמלים האחרות בסביבה הן משמידות לגמרי והופכות להיות היחידות באזור.

מה עושים עם נמלי האש

נמלי האש מסתובבות בכל מקום ובכל הארץ ומיד כאשר מבחינים בהם יש לדאוג לביצוע הדברת נמלי אש. הן צפות במים, עפות באוויר וקשה מאוד להשתלט על תפוצתן המהירה. אפשר לנסות להיפטר מהן באמצעים ביתיים. למשל פיתיון מורעל בצורת מזון שיאכל על ידי המלכה ולאחר שתמות, ימותו כל נמלי הקן יחד איתה. אפשרות נוספת היא להניח מזון דביק על מקלות והנמלים ידבקו אליהם. אם חלילה נכנסו נמלים הביתה, יש להזיז את הכיסאות והספות מהקיר כדי שהנמלים לא יגיעו אליהם ולא יעקצו את היושבים עליהם.

הדברת נמלי אש

להפטר מנמלי אש זוהי משימה לא פשוטה ורצוי שתטופל על ידי מדביר מקצועי ומנוסה. כאשר מדווחים לחברת הדברה על חשש להימצאותם של נמלי אש בחצר, בגינה או בבית הם דואגים להגיע במהירות, מכינים פיתיונות, מקלות דביקים וריסוס ומבצעים הדברה בכמה שלבים.

חשוב לוודא שהמדביר שהוזמן הוא מדביר מקצועי מוסמך בעל רישיון בתוקף ובוגר קורסים והכשרות. בעזרת הידע והניסיון הוא יוכל גם לבצע ריסוס כימי עבור הדברת נמלי אש.

לחצו כאן להזמנת שירות של הדברת נמלים

אולי יעניין אותך:

צרו קשר