3 בדיקות לצורך זיהוי פשפש המיטה

פשפש המיטה הוא חרק מטריד ומזיק אשר מלווה את האדם מאז ומעולם. כיצד מזהים נוכחות שלו ומה צריך לעשות כשמוצאים אותו.

 

להזמנת הדברת פשפשים חייגו – 077-8042177 או השאירו פרטים עכשיו:

מיהו פשפש המיטה

זהו חרק ממשפחת הפשפשים שלרוב אין להם שום קשר עם בני האדם או חיות והם ניזונים בדרך כלל מצמחים. זיהוי פשפש המיטה הוא היחיד שמלווה את האדם עוד מימי המערות, שם קיננו הפשפשים על העטלפים, מצאו דרכם לאדם ועד היום האדם לא מצא האדם דרך יעילה להפטר ממטרד זה. עקיצתו של פשפש המיטה אינה מסוכנת אך היא בהחלט מציקה, מכאיבה, מגרדת ועלולה לגרום לדלקות ולזיהומים

איך מוצאים אותו

קשה מאוד להבחין בנוכחות של פשפש המיטה. הוא מסתתר במזרני השינה, בעומק המיטות ובריפודים. פשפש המיטה אוהב חום וכשהוא מרגיש חום גוף הוא יוצא לצוד את קורבנו. עקיצות פשפש המיטה יתרכזו באזור הגב והבטן אך אפשר למצוא אותן על כל הגוף. עדות לנוכחותו של פשפש המיטה זיהוי יהיו כתמים שחורים ואדומים קטנטנים על המצעים ובאזור המיטה. הכתמים השחורים הם צואתו של פשפש המיטה והכתמים האדומים הם סימני דם לאחר העקיצה.

איך הוא הגיע לכאן

פשפש המיטה הוא נווד ומגיע בדרכים שונות לבתים, לרוב בעזרת רהיט עתיק שהגיע, או חבילה שהתקבלה. אף על פי שהדעה הרווחת היא שיש קשר ביניהם לבין בעלי החיים, הדבר אינו נכון. פשפשי המיטה נפוצים מאוד בבתי מלון ובטיסות ואנחנו מביאים אותם הביתה יחד אתנו.

הדברת פשפש המיטה

לאחר שאובחנו עקיצות על בני המשפחה המאופיינות לפשפש המיטה זיהוי ולאחר שנמצאו כתמים האופייניים גם בהם לפשפש המיטה, רצוי להזמין חברת הדברה מקצועית לצורך ההדברה. קשה מאוד עד בלתי אפשרי להיפטר מצרת פשפש המיטה באמצעים ביתיים. ניעור השמיכות וכיבוס המצעים בהרתחה לא יועילו מכיוון שהחרק מסתתר במזרנים, בבסיסי המיטה ויש צורך באיתור מקצועי, כדי להיפטר מקיומם בבית.

איך מדבירים פשפש מיטה?

לפני הדברת פשפש המיטה המדביר יגיע לבדוק שאכן מדובר במזיק מכיוון שהדברתו מסובכת ומצריכה שימוש במכשור מסוים. לא כל חברות ההדברה מחזיקות ציוד זה ולכן יש לברר היטב שהמדביר אכן מקצועי ומבין במזיק פשפש המיטה. מדבירים חסרי ניסיון בהדברת פשפש המיטה עלולים להציע ללקוח להחליף מצעים, אך זה כמובן לא יפתור את הבעיה, כיוון שיש לטפל בשורש  שלה.

לאחר שאישר את הימצאותו של פשפש המיטה ישאב המדביר בעזרת שואב מיוחד את כל האזור הנגוע ואת החדר כולו, מאחר שגוף האדם הוא נשא לפשפש המיטה, יש לבדוק אזורים נוספים בבית וגם במקום מרבצם של בעלי החיים. את תכולת השואב יש להרחיק באופן מידי מהבית. לאחר השאיבה יתבצע ניקוי בכל המקומות הנגועים באמצעות קיטור בעל עוצמה גבוהה במיוחד ורק לאחר מכן יבוצע הריסוס בעזרת חומרי ההדברה שיבטיח הרחקת המזיקים ומנוחה ללקוחות. על בני הבית להיות מחוץ לביתם עד לסיום התהליך.

קיטורית חזקה במיוחד של חברת Karcher SC3 Easy Fix

אולי יעניין אותך:

צרו קשר